Czyszczenie skóry i ekoskóry

Skóra naturalna to materiał podatny na wiele uszkodzeń mechanicznych czy chemicznych. Nawet zwykły pot może być dla niej niebezpieczny i sprawić, że struktura materiału zostanie naruszona. Jej czyszczenie nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności. Dlatego trzeba wiele wysiłku, by w odpowiednim stopniu zadbać o skórę naturalną.

Każdy rodzaj naturalnej skóry wytwarza olejki, które tworzą powłokę i chronią ją przed zniszczeniem. Osoby, które zdecydują się na meble pokryte tym rodzajem obicia powinny pamiętać, aby konserwować ją specjalnymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji po to, aby zapewnić im odpowiednią ochronę. Trzeba również zadbać, aby meble skórzane nie były narażone na promienie słoneczne, czy też intensywne światło sztuczne.

Jak usunąć zabrudzenia z naturalnej skóry?                                                                                                        

W razie wylania płynów na powierzchnię naturalnej skóry należy przyłożyć papierowy ręcznik i zebrać wszytko w taki sposób, by nie wcierać zabrudzenia w materiał, ponieważ skóra odbarwi się lub plama powstała na skórze będzie w jeszcze gorszym stanie niż zaraz po wylaniu. Jeżeli plama jest wyjątkowo trudna do usunięcia należy użyć środków dedykowanych do czyszczenia skóry naturalnej i pamiętać, aby używać go z zgodnie z zaleceniami zapisanymi na opakowaniu. Inne zabrudzenia wynikające z eksploatacji takie jak kurz i pył można usunąć odkurzaczem (najlepiej z miękkim włosiem). Należy pamiętać aby systematycznie konserwować skórę odpowiednimi produktami. Unikniemy w ten sposób wysuszenia, niszczenia, pękania i kruszenia się.

Czyszczenie skóry naturalnej nie należy do najtrudniejszych czynności, ale z pewnością jest ono bardzo czasochłonne.                                                                                                                                                         

Zwracając na to szczególną uwagę marka TOCCARE stworzyła kolekcję ESSENZA, która aż w 70% składa się ze skóry naturalnej. Dlaczego 70%, nie 100%? Pomimo tak wielu zalet skóra naturalna niestety nie jest idealnym okryciem tapicerskim. Biorąc pod uwagę negatywne cechy i chęć zwiększenia właściwości użytkowych skóry, marka okryła tkaninę ESSENZY wierzchnią, cienką warstwą – niezwykle wytrzymałą powłoką najwyższej jakości poliestru. Stanowi on barierę ochronną dla naturalnego surowca zabezpieczając ją przed czynnikami zewnętrznymi. Chroni tkaninę m.in. przed utratą oryginalnego koloru po dłuższym kontakcie ze światłem (zarówno naturalnym jak i sztucznym).

ESSENZA

ESSENZA w swoim składzie posiada aż 70 % skóry naturalnej. Warstwa poliestru doskonale chroni materiał przed uszkodzeniami z zewnątrz.

Odporność ESSENZY kwalifikuje się do tkanin najwyższej jakości. Wszystkie 10 unikatowych kolorów, które występują w tej kolekcji jest wyjątkowo wytrzymała, a ich barwa, mimo ciągłej eksploatacji mebla obszytego w tę tkaninę – przez lata pozostaje niezmieniona. Natomiast skóra naturalna bez dodatkowej ochrony i narażona na dłuższy kontakt ze światłem traci swój naturalny kolor i jest bardziej narażona na zniszczenia tj. wysuszenie, a przez to na pęknięcia lub co gorsza na kruszenie się materiału.

Jak dbać o materiały z kolekcji ESSENZY?                                    

Mimo, iż ESSENZA to materiał obiciowy, który w swoim składzie ma aż 70% skóry naturalnej to nie oznacza to jednak, że czyścimy ją tak samo. Jest to obicie bardzo proste w utrzymaniu porządku – do jej pielęgnacji nie trzeba używać żadnych detergentów, dzięki czemu jest znacznie prostsza w czyszczeniu niż zwykła skóra naturalna. Ze względu na posiadaną warstwę poliestru, tkanina ta nie wymaga konserwacji czy wcierania olejków do podtrzymywania jej naturalnej ochrony. Dzięki tej warstwie, materiał nie kruszy się, nie pęka i przede wszystkim jest bardziej odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

W przypadku rozlania na ESSENZĘ substancji płynnej należy natychmiast zebrać ją ręcznikiem papierowym. Przetrzeć miękką ściereczką z mikrofibry zwilżoną wodą z dodatkiem niewielkiej ilości szarego mydła, wykonując koliste ruchy od zewnątrz do środka plamy i pozostawić do naturalnego wyschnięcia. W przypadku zabrudzenia substancją stałą – należy zebrać jej nadmiar łyżeczką i przystąpić do czyszczenia opisanego powyżej.

Pamiętaj, nie można czyścić ESSENZY produktami chemicznymi!                                                                        

ESSENZA jest tkaniną obiciową, na której nie powinno używać się środków chemicznych. Zastosowanie ich może spowodować odbarwienie tkaniny oraz utratę jej oryginalnego koloru. Równie ważne jest, by nie używać szorstkich szmatek czy szczotek, które mogą naruszać materiał.

Czyszczenie Ekoskóry                                                                                                           

Ekoskóra Toccare

Ekoskóra SORRENTO jest wzbogacona w system, który pozwala usunąć zanieczyszczenia czystą wodą.

Ekoskóra jest materiałem wyróżniającym się wyjątkowo łatwym systemem utrzymania jej w czystości. Przykładowo, do wyczyszczenia zanieczyszczeń – typu gromadzący się kurz na materiale najlepiej użyć odkurzacza. Po usunięciu kurzu wynikającego z użytkowania mebla wystarczy przetrzeć na mokro materiał skóropodobny. Najlepiej nadaje się do tego woda zmieszana z płynem do mycia szyb. Idealnie wyczyści mebel, odświeży go i doda mu połysku.

W ofercie TOCCARE znajduje się ekoskóra SORRENTO, która posiada system wyjątkowo łatwego czyszczenia. Wprowadzona innowacja nie tylko ułatwia użytkowanie mebla, ale również sprawia, że jego czyszczenie jest jeszcze łatwiejsze, niż w przypadku zwykłych ekoskór.

SORRENTO jest to wyjątkowa tkanina obiciowa, ponieważ został w niej zastosowany system EASY CLEAN, który usuwa zabrudzenia po długopisach, flamastrach czy markerach – pierwotnie uznawanych za trudne lub niemożliwe do usunięcia. „Odplamiaczem” w systemie EASY CLEAN jest najzwyklejsza gumka do mazania, którą każdy uczeń posiada w szkolnym piórniku. Wystarczy nią potrzeć zabrudzenia i otrzepać mebel z resztek, które pozostały na tkaninie.