Tkaniny obiciowe mniej podatne na wchłanianie wody

Jak często zdarza nam się położyć kubek na kanapie, który pozostawia okrągły mokry ślad?

Jak często zdarza się nam niefortunnie wylać przykładową herbatę na mebel, która momentalnie wsiąka i pozostawia nieprzyjemną dla oka plamę?

Żyjemy w XXI wieku – wieku innowacji i technologii, dlatego dla nikogo nie powinno być niespodzianką, że na rynku tkanin obiciowych również istnieją produkty posiadające innowacyjne rozwiązania.

Opierając się na doświadczeniu i przyziemnych problemach związanych z uciążliwym użytkowaniem mebla, postanowiliśmy stworzyć tkaniny z systemem utrudniającym wsiąkanie płynów. Jest to system WATERBLOCKED. Już nie musisz bacznie uważać na każdy ruch ręką. Wylaną ciecz usuniesz przy pomocy ręcznika papierowego. Wystarczy, że przyłożysz go do rozlanego płynu, a ręcznik samoczynnie go pochłonie. Po cieczy nie zostanie nawet ciemniejszy ślad. Proste, prawda?

Rozwiązanie to jest idealne dla każdego, a szczególnie dla rodzin posiadających dzieci – doskonale wiemy, że to właśnie dzieciom najczęściej zdarza się rozlać wszelkiego rodzaju płyny na kanapie.

Już nie musisz zważać na każdy ruch swojej pociechy, czy pilnować jej przy spożywaniu każdego napoju. Dzięki tkaninom z systemem WATERBLOCKED nie tylko oszczędzasz czas, ale również pieniądze – już nie potrzebujesz drogich detergentów do czyszczenia tkaniny po rozlanych płynach.

 

tkaniny wodoodporne

Krople rozlanego płynu utrzymują się na powierzchni wierzchniej tkaniny.

Dla lepszego zobrazowania wygody jaką zapewnia ten system wystarczy, że wyobrazisz sobie spotkanie towarzyskie przy winie i rozlany kieliszek czerwonego alkoholu na białej kanapie. W normalnych okolicznościach byłaby to plama trudna do sprania,  a w niektórych ekstremalnych przypadkach nawet niemożliwa do usunięcia. Właśnie na takie okoliczności powstał system WATERBLOCKED. Wystarczy przyłożyć papierowy ręcznik, by ten wsiąknął płyn, a tkanina nawet nie ściemnieje po kontakcie z nim.

 

Tradycyjne tkaniny wodoodporne są  zazwyczaj używane do mebli ogrodowych, dlatego są sztywne i niezbyt miłe w dotyku. Marka TOCCARE stworzyła tkaniny wyjątkowo delikatne w dotyku, a przy okazji bardzo estetycznie wyglądające. Materiał obiciowy, który nadaje się do salonu i dba o to, by niwelować problemy typu wylane wino czy kawa na kanapie – przykładowo ESPERTA za swoje innowacyjne właściwości została laureatem Złotego Medalu 2017 na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Wyjątkowo dobrze wygląda na bryle mebla, nie marszczy się i nie fałduje. Tkanina ta posiada technologię TFL Soft & STRONG, która sprawia, że jest ona wyjątkowo delikatna w dotyku, a przy okazji wytrzymała i elastyczna.

Tkaniny z systemem WATERBLOCKED:

Materiał obiciowy wodoodpornyMateriał obiciowyMateriał obiciowyMateriał obiciowy wodoodpornytkanina łatwa w czyszczeniu