Jakość

W Toccare tworzymy tkaniny dla osób takich jak my. Osób, które nie znają słowa kompromis. Nasze tkaniny nie tylko świetnie wyglądają, ale również (a może przede wszystkim) sprawdzają się w codziennym życiu – są niezwykle wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości.

Każda tkanina, zarówno przed wprowadzeniem na rynek, jak i po, jest szczegółowo badana przez nas oraz przez specjalistyczne, niezależne laboratoria. W Toccare kontrolujemy jakość produktu na każdym etapie jego cyklu życia, począwszy od weryfikowania jakości prototypów kolekcji wprowadzanej na rynek, jak i kontrolę losowo wybranych próbek tkanin z każdej partii produkcyjnej.

Aby móc stale monitorować jakość tkanin uruchomiliśmy własne Laboratorium Kontroli Jakości, wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę kontrolno-pomiarową renomowanych i uznanych firm, umożliwiającą uzyskanie rzetelnych i dokładnych wyników.

W Laboratorium Kontroli Jakości przeprowadzamy różnorodne kontrole, począwszy od weryfikacji grubości materiału, gramatury, ilości nitek wątku i osnowy na 1 cm2, aż po badanie wytrzymałości tkaniny na ścieranie (za pomocą tzw. testu Martindale’a) oraz skłonności do pillingu. W Laboratorium kontrolujemy również prawidłowe wybarwienie tkaniny sprawdzając czy dany kolor w różnych barwach światła sztucznego nie zmienia znacząco swego odcienia.

Prawidłowe funkcjonowanie laboratorium opiera się na stosowaniu metod opartych na polskich normach oraz stosowaniu wyłącznie certyfikowanych wzorców i najwyższej jakości aparatury podlegającej wymaganym legalizacjom.

Dodatkowo nasze tkaniny regularnie kontrolujemy również i w certyfikowanych laboratoriach zewnętrznych, głównie w Instytucie w Łodzi oraz w Niemczech.

W Toccare nie znamy słowa kompromis – w przypadku, gdy wynik któregokolwiek audytu odbiega od naszej normy cała partia towaru odsyłana jest do producenta.